Automaty do bram przesuwnych

Automaty do bram przesuwnych

Napędy do bram przesuwnych

Napęd do bram przesuwnych.

W sklepie internetowym ELTAK oferujemy automaty do bram przesuwnych, wyróżniające się na tle konkurencyjnych odpowiedników niezawodnością działania i solidnym wykonaniem. Sterowniki stosowane w naszych automatach zapewniają wysoką "kulturę" pracy bramy. Posiadają funkcje łagodnego startu i spowolnienia przy zamykaniu. Funkcję hamowania, automatycznego zamykania, rerwersu czy też funkcję furtki.

Jaki napęd do bramy przesuwnej?

Kupując napęd do bramy przesuwnej, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii.
Przede wszystkim trzeba wziąć pod uwagę częstotliwość używania produktu – w tym to, czy brama przesuwna będzie używana w domu, czy może w obiekcie przemysłowym. Jest to bardzo ważne, ponieważ trzeba dokonać wyboru siłownika do bramy przesuwnej o odpowiedniej mocy klasie użytkowej.

Następnym czynnikiem, który trzeba wziąć tu pod uwagę, jest ciężar bramy i jej długość – jest to ważne dlatego, aby napęd nie był wykorzystywany do granic swoich parametrów. Na pracę silnika do bramy przesuwnej wpływ mają również warunki pogodowe, np. mróz wpływa na zgęstnienie smaru, co powoduje zwiększenie oporu tarcia podczas pracy.

Podczas pracy napędu ważną rolę odgrywa również listwa zębata. Na rynku dostępne są listwy metalowe oraz takie z tworzywa sztucznego. Różnica między nimi dotyczy sposobu montażu. Listwa z tworzywa jest zawsze cichsza w pracy, jednak bardziej wrażliwa na czynniki mechaniczne pracy bramy (przeciążenia , niedokładności mechaniczne).

Należy również pamiętać o funkcjach centrali sterującej, napięciu zasilania silnika oraz awaryjnym otwieraniu bramy.

Automaty do bram przesuwnych
Automaty do bram przesuwnych

Jest 8 produktów.

Pokazano 1-8 z 9 pozycji

Aktywne filtry

 • Sprawdzony, niezawodny, od kilku lat w ofercie. NAJNOWSZA WERSJA STEROWNIKA Z FUNKCJĄ "AUTOREVERS ". ZAAWANSOWANE FUNKCJE ELEKTRONICZNE !. Łagodny start , wolny stop z regulacją czasu trwania. Funkcja "furtka " dostępna z pilota.  AUTOMAT DO BRAMY PRZESUWNEJ SL600ACM - komplet ze sterownikiem i pilotami. Wyłączniki krańcowe magnetyczne. Czujnik Halla w obsłudze funkcji autorevers. TERAZ W KOMPLECIE OSŁONĄ NA TRYB I Z PODKŁADKĄ MONTAŻOWĄ !

 • SL600 ACM Revers automat...

  Cena 849,00 zł

  SL600ACM - TERAZ W KOMPLECIE Z FOTOKOMÓRKĄ oraz z NOWOCZESNĄ JASNĄ LAMPĄ LED Z OBWODEM ANTENOWYM, do montażu poziomego i pionowego. Solidny , sprawdzony napęd , Pełny komfort obsługi bramy - wolny start/stop, "furtka z pilota". Niezawodny silnik indukcyjny. Najnowsza wersja automatu SL600ACM z osłoną na zębatkę i funkcją "AUTOREVERS

 • SL1000 ACM REVERS automat...

  Cena 959,00 zł

  3-LATA GWARANCJI!. Komplet z dwoma pilotami. Magnetyczne wyłączniki krańcowe. Elektronika z rozbudowanymi funkcjami sterowania silnikiem. Solidny, sprawdzony napęd z nowoczesną, bezawaryjną elektroniką , umożliwiającą komfortową obsługę. Wolny start, spowolnienie przy zamykaniu, stop z funkcją hamowania. Wersja sterownika z funkcją "REVERSE" - powrót do otwarcia po napotkaniu przeszkody. Przekładnia mechaniczna w komorze olejowej.

  Teraz w komplecie z płytą montażową pod podstawę. Trzy rodzaje pilotów, do wyboru

 • Automat bramy przesuwnej...

  Cena 680,00 zł

  Automat od wielu lat obecny na naszym rynku, sprawdzony , niezawodny. Automatyczne zamykanie po przejeździe z ustawianym czasem pauzy. Współpraca z fotokomórką i lampą sygnalizacyjną. Wejście  do sterowania z włącznika zewnętrznego, modułu GSM itp.  Praca silnika na jednej prędkości.

 • SL2000 ACM automat napęd...

  Cena 1 189,00 zł

  Najnowszy i największy z automatów z modeli linii  SL. Przeznaczony do najcięższych bram o maksymalnej wadze do 2000kg. Potężny silnik i mocna konstrukcja mechanizmu pozwalają na niezawodną pracę z najcięższymi bramami w najcięższych warunkach terenowych , mechanicznych, pogodowych. Moc silnika 750W. Przekładnia mechaniczna zamknięta w komorze olejowej. Łagodny start i spowolnienie przy zamykaniu, funkcja furtki - z pilota. Komplet z jasną lampą na 230V. Dwa rodzaje pilotów do wyboru.

 • PYM-C2201 Automat napęd...

  Cena 810,00 zł

  Wysokiej jakości wykonanie mechaniczne . Nowoczesny sterownik z rozbudowanym funkcjonalnie procesorem. GWARANCJA  36 miesięcy. Duże możliwości ustawień funkcji i regulacje poszczególnych parametrów pracy pozwalają na bardzo elastyczne i wszechstronne dostosowanie do warunków pracy i wymagań użytkownika np. czas pauzy w funkcji furtki, sposób reakcji na przeciążenie mechaniczne - cofanie (reverse), zatrzymanie, ustalanie progów przeciążeń dla wysokiej prędkości i dla spowolnienia, oddzielnie i wiele innych. Sterownik z systemem automatycznej nauki dystansu ( zakresu ) pracy bramy. Centrala sterująca wyposażona w pamięć nieulotną pozwalającą na zachowanie wszelkich ustawień po zaniku zasilania. Po przerwie w zasilaniu automat nie musi na nowo uczyć się dystansów.

 • Automat SL1000 ACM bramy...

  Cena 1 049,00 zł

  3-LATA  GWARANCJI na jednostkę napędową !. Komplet z dwoma pilotami. Magnetyczne wyłączniki krańcowe. -  bezawaryjny sterownik z rozbudowanymi funkcjami sterowania silnikiem. Solidny, sprawdzony napęd z nowoczesną bezawaryjną elektroniką , umożliwiającą komfortową obsługę. Wolny start , spowolnienie przy zamykaniu, stop z funkcją hamowania. Wersja sterownika z funkcją "REVERSE" - powrót do otwarcia po napotkaniu przeszkody. W zestawie niezawodne fotokomórki i efektowna lampa LED do montażu pion/poziom wyposażona w antenę odbiorczą. Precyzyjnie wykonany z solidną mechaniką. Przekładnia umieszczona w komorze z olejem.

 • SL2000 ACM napęd automat...

  Cena 1 089,00 zł

  Największy, najmocniejszy z automatów z modeli linii SL. Przeznaczony do najcięższych bram o maksymalnej wadze do 2000kg. Potężny silnik i mocna konstrukcja mechanizmu pozwalają na niezawodną pracę z najcięższymi bramami w najcięższych warunkach terenowych , mechanicznych, pogodowych. Moc silnika 750W. Przekładnia mechaniczna zamknięta w komorze olejowej. Łagodny start i spowolnienie przy zamykaniu, funkcja furtki - z pilota. Trzy rodzaje pilotów do wyboru.