Automaty do bram przesuwnych

Automaty do bram przesuwnych

Napędy do bram przesuwnych

Napęd do bram przesuwnych.

W sklepie internetowym ELTAK oferujemy automaty do bram przesuwnych, wyróżniające się na tle konkurencyjnych odpowiedników niezawodnością działania i solidnym wykonaniem. Sterowniki stosowane w naszych automatach zapewniają wysoką "kulturę" pracy bramy. Posiadają funkcje łagodnego startu i spowolnienia przy zamykaniu. Funkcję hamowania, automatycznego zamykania, rerwersu czy też funkcję furtki.

Jaki napęd do bramy przesuwnej?

Kupując napęd do bramy przesuwnej, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii.
Przede wszystkim trzeba wziąć pod uwagę częstotliwość używania produktu – w tym to, czy brama przesuwna będzie używana w domu, czy może w obiekcie przemysłowym. Jest to bardzo ważne, ponieważ trzeba dokonać wyboru siłownika do bramy przesuwnej o odpowiedniej mocy klasie użytkowej.

Następnym czynnikiem, który trzeba wziąć tu pod uwagę, jest ciężar bramy i jej długość – jest to ważne dlatego, aby napęd nie był wykorzystywany do granic swoich parametrów. Na pracę silnika do bramy przesuwnej wpływ mają również warunki pogodowe, np. mróz wpływa na zgęstnienie smaru, co powoduje zwiększenie oporu tarcia podczas pracy.

Podczas pracy napędu ważną rolę odgrywa również listwa zębata. Na rynku dostępne są listwy metalowe oraz takie z tworzywa sztucznego. Różnica między nimi dotyczy sposobu montażu. Listwa z tworzywa jest zawsze cichsza w pracy, jednak bardziej wrażliwa na czynniki mechaniczne pracy bramy (przeciążenia , niedokładności mechaniczne).

Należy również pamiętać o funkcjach centrali sterującej, napięciu zasilania silnika oraz awaryjnym otwieraniu bramy.

Automaty do bram przesuwnych
Automaty do bram przesuwnych

Aktywne filtry

 • Sprawdzony, niezawodny, od kilku lat w ofercie. NAJNOWSZA WERSJA STEROWNIKA Z FUNKCJĄ "AUTOREVERS ". ZAAWANSOWANE FUNKCJE ELEKTRONICZNE !. Łagodny start , wolny stop z regulacją czasu trwania. Funkcja "furtka " dostępna z pilota.  AUTOMAT DO BRAMY PRZESUWNEJ SL600ACM - komplet ze sterownikiem i pilotami. Wyłączniki krańcowe magnetyczne. Czujnik Halla w obsłudze funkcji autorevers. TERAZ W KOMPLECIE OSŁONĄ NA TRYB I Z PODKŁADKĄ MONTAŻOWĄ !

 • SL600ACM Revers automat...

  Cena 950,00 zł

  Promocja!

  SL600ACM - TERAZ W KOMPLECIE Z FOTOKOMÓRKĄ oraz z NOWOCZESNĄ JASNĄ LAMPĄ LED Z OBWODEM ANTENOWYM, do montażu poziomego i pionowego. Solidny , sprawdzony napęd , Pełny komfort obsługi bramy - wolny start/stop, "furtka z pilota". Niezawodny silnik indukcyjny. Najnowsza wersja automatu SL600ACM z osłoną na zębatkę i funkcją "AUTOREVERS

 • SL1000ACM REVERS automat...

  Cena 1 050,00 zł

  3-LATA GWARANCJI! - tylko przy zakupie w naszym sklepie.  Komplet z dwoma pilotami. Magnetyczne wyłączniki krańcowe. Elektronika z rozbudowanymi funkcjami sterowania silnikiem. Solidny, sprawdzony napęd z nowoczesną, bezawaryjną elektroniką , umożliwiającą komfortową obsługę. Wolny start, spowolnienie przy zamykaniu, stop z funkcją hamowania. Wersja sterownika z funkcją "REVERSE" - powrót do otwarcia po napotkaniu przeszkody. Przekładnia mechaniczna w komorze olejowej.

  Teraz w komplecie z płytą montażową pod podstawę. Trzy rodzaje pilotów, do wyboru

 • SL1000ACM REVERS automat...

  Cena 1 150,00 zł

  3-LATA GWARANCJI !. Komplet z dwoma pilotami. Magnetyczne wyłączniki krańcowe. - bezawaryjna elektronika z rozbudowanymi funkcjami sterowania silnikiem. Solidny, sprawdzony napęd z nowoczesną elektroniką , umożliwiającą komfortową obsługę. Wolny start, spowolnienie przy zamykaniu i stop z funkcją hamowania. Wersja sterownika z funkcją "REVERSE" - powrót do otwarcia po napotkaniu przeszkody. W zestawie niezawodne fotokomórki i efektowna lampa do montażu pion/poziom. Precyzyjnie wykonany z solidną mechaniką. Przekładnia umieszczona w komorze z olejowej.

 • SL500DC automat napęd bramy...

  Cena 1 100,00 zł

  Promocja !

  Wysokiej jakości, nowoczesny komfortowy automat przystosowany do zasilania z panela solarnego. Do bram o max. wadze do 500kg. Posiada wbudowany akumulator 9Ah zapewniający funkcjonowanie urządzenia w każdej sytuacji. System inteligentnego, energooszczędnego zarządzania zasilaniem. Wyłącznik położeń krańcowych oparty o działanie jednego centralnego magnesu - znacznie upraszczający uruchomienie napędu. Inteligentna funkcja łagodnego startu i spowolnienia przy zamykaniu z regulowanymi wartościami prędkości, czasu spowalniania. Interaktywny sterownik wskazujący na błędne ustawienia. Auto reverse po napotkaniu przeszkody. Ultra niskie zużycie energii w stanie czuwania, energooszczędny silnik DC. Automatyczne zamykanie, funkcja "furtki".

 • SL500DC napęd bramy...

  Cena 1 370,00 zł

  Wysokiej jakości, nowoczesny, KOMFORTOWY automat przystosowany również do zasilania z panela solarnego.

  SL500DC

  Do bram o max. wadze do 500kg. Dedykowany do zastosowań przydomowych i przy posesjach o umiarkowanym ruchu.  Posiada wbudowany akumulator 9Ah zapewniający funkcjonowanie urządzenia w każdej sytuacji. System inteligentnego, energooszczędnego zarządzania zasilaniem.  Inteligentna funkcja łagodnego startu i spowolnienia przy zamykaniu z regulowanymi wartościami prędkości, czasu spowalniania. Interaktywny sterownik wskazujący na błędne ustawienia. Auto reverse po napotkaniu przeszkody. Ultra niskie zużycie energii w stanie czuwania, energooszczędny silnik DC. Automatyczne zamykanie, funkcja "furtki".