Zabezpieczenia antykradzieżowe

Zabezpieczenia antykradzieżowe

Zabezpieczenia antykradzieżowe

Systemy antykradzieżowe są wciąż chętnie wykorzystywaną metodą ochrony pojazdu. Co prawda producenci aut zapewniają dziś różne zabezpieczenia fabryczne swoich samochodów, jednak warto je uzupełnić o nowoczesne systemy antywłamaniowe. W naszej ofercie znajdują się immobilizery i alarmy samochodowe.

Immobilizery

Immobilizer zazwyczaj składa się z dwóch części: transpondera i centralki. Transporter, czyli nadajnik (brelok, pilot) i centralka, która jest schowana w samochodzie.

Jak działa immobilizer?

Immobilizer blokuje układ zapłonowy lub inny obwód elektryczny instalacji. Po włożeniu kluczyka do stacyjki następuje wymiana danych – i jeżeli ѕуgnаłу są іdеntусznе, kluczyk zоѕtаје uznany za dobry i wtedy blоkаdа zоѕtаје zdјętа.

Alarmy samochodowe

Alarmy samochodowe według powszechnej opinii działają na złodzieja jak odstraszacze, ale jak się okazuje: nie tylko. Dzisiejsze autoalarmy, oprócz sygnału dźwiękowego, wyposażone są również w dodatkowe zabezpieczenia zapobiegające kradzieży pojazdu, samochodu lub motoru. Mają one takie funkcje jak: odcięcie zapłonu, czujniki przechyłu (które chronią auto przed odholowaniem), czujniki wstrząsowe (aktywują alarm po wybiciu szyby lub po uderzeniu w karoserię), czujniki reagujące na otwieranie drzwi, bagażnika i pokrywy silnika. Funkcję paniki pozwalającą na odstraszenie potencjalnego złodzieja, czy nawet funkcję powiadomienia radiowego o alarmie w systemach dwukierunkowych.

Podczas zakupu alarmu samochodowego należy zwrócić uwagę na to, czy ma on znak bezpieczeństwa CE oraz, czy posiada homologację.

Zabezpieczenia antykradzieżowe

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz